nieruchomości Mleko » Infekcje i alergie

Infekcje i alergie

INFEKCJE

Karmienie dzieci piersią chroni je przed chorobami. W tym temacie nie ma żadnych wątpliwości i lekarze muszą to otwarcie przyznać. Jeśli takiemu dziecku choćby jednorazowo podamy mleko krowie to na pewien czas zmieni to florę jelitową zwiększając prawdopodobieństwo choroby, infekcji. Niemowlęta karmione mlekiem krowim zapadają często na takie choroby jak infekcja układu oddechowego, zapalenie ucha, zapalenie żołądkowo - jelitowe, zapalenie oskrzelików i inne. Rzadko występujące martwicze zapalenie jelita cienkiego i okrężnicy występuje prawie wyłącznie u dzieci karmionych butelką.

ALERGIE

Badania prowadzone nad alergią u dzieci są bardzo interesujące. Wiadomo na pewno, że dzieci karmione butelką zapadają częściej na astmę, katar sienny i wyprysk dziecięcy. Oprócz tych schorzeń istnieją też inne wywołane krowim mlekiem. W artykule “Skład mleka” w dziale BIAŁKO opisano znaczenie immunoglobuliny zawartej w mleku matki. Niemowlęta dopiero po upływie kilku tygodni po urodzeniu wytwarzają przeciwciała walczące z chorobami. Dlatego do tego czasu wykorzystują immunoglobulinę zawartą w mleku matki. Jej rola jest nieoceniona. Osadzając się na wewnętrznej stronie jelit chroni przed infekcjami, powstrzymuje duże cząsteczki białka przed przeniknięciem do krwi. Może upłynąć jakiś czas zanim wystąpią pierwsze objawy alergii. Nawet jedno karmienie butelką może uczulić dziecko. Symptomami alergii na mleko mogą by: biegunka, wymioty, kolka, wyprysk dziecięcy, pokrzywka, wyciek z nosa, kaszel, astma, zapalenie oskrzelików, zahamowanie rozwoju.

Czynnikiem najczęściej wywołującym alergię jest ß-laktoglobulina z mleka krowiego. W ludzkim nie występuje. Dzieci, które często są przeziębione w rzeczywistości być uczulone na jakiś pokarm, a objawy przeziębienia są odczynem alergicznym śluzówki nosa.

U matek karmiących, spożywających mleko krowie, jajka i inne produkty białkowe mogą do pokarmu przenikać śladowe ilości białka. To również może wywołać odczyn alergiczny. Matki takich dzieci powinny ograniczyć lub całkiem wyeliminować te produkty.

Istnieje również coraz więcej dowodów na zależność między cukrzycą młodzieńczą, a alergią na albuminy krowiej surowicy, zawartej w produktach pochodzenia mlecznego. Problem polega na niszczeniu przez układ odpornościowy komórek produkujących insulinę. Wyeliminowanie z diety niemowlęcia produktów mleka krowiego co najmniej przez pierwsze pół roku życia o połowę zmniejsza ryzyko zachorowania na cukrzycę.
źródło: “Mleko cichy morderca” dr N.K. Sharma, “Smak zdrowia” Patrick Holford

Kometarze (1) »

  1. oczyszczacz powietrza:

    29 marca 2009 @ 11:19

    alergie to straszna rzecz… ja mam taką z serii na wszystkie pyłki…. pomagają tylko urządzenia oczyszczające powietrze

RSS komentarzy · adres TrackBack

Odpowiedz/h2>

Musisz być zalogowany aby komentować.

Wygląd: Internet Marketing Blog przy pomocy AdSense4Dummies i downtown hotels.
Tłumaczenie znalezione na Polski WordPress @ azWeb [Polski support WordPress].