nieruchomości Mleko » Czy to aby na pewno dla człowieka?

Czy to aby na pewno dla człowieka?

Mleko nie jest dla człowieka? Z zaskoczeniem niejeden zada takie pytanie. Przecież to napój cud! Takie reakcje nie są zdziwieniem. Ale pomyślmy, młody cielak kiedy osiągnie odpowiedni wzrost przestaje pić mleko. Nie jest mu więcej potrzebne do rozwoju. Zaczyna jeść inny pokarm, przeznaczony dla dorosłych osobników. Człowiek jednak, nawet, gdy dorośnie, nadal myśli, że mleko jest mu nadal niezbędne. W dodatku nie dotyczy to mleka ludzkiego (sama myśl, że dorośli ludzie nadal piją mleko swej mamy jest dla nas odrzucająca), lecz mleka krowiego. Tak jakby człowiek był jakoś z krową spokrewniony.

Brak wiedzy o mleku i tradycja sprawiają, że karmienie piersią zastępujemy karmieniem, mlekiem krowy. To zwierze staje się mamką zastępczą. Niestety do takich praktyk przyczyniają się naukowcy. Wielu z nich jest niewolnikami organizacji gospodarczych i mleczarni. Reklamy namawiają aby pić naturalne mleko danej wytwórni. Wszystko dla pieniędzy, a nie dla zdrowia społeczeństwa. Wielu lekarzy przykłada się do tego, nie informując pacjentów jaka jest prawda. Nabrali wody w usta. Niezależni naukowcy próbują wypowiadać się na temat niewłaściwości picia mleka, ale ich głosy są wyciszane.

Gdy wyrosną cielakowi zęby przestaje ssać matkę i zaczyna spożywać inne pokarmy dla niego właściwe. Człowiek natomiast nawet po osiągnięciu dojrzałości nadal spożywa mleko, w dodatku nie ludzkie. Udowodniono, że mleko krowie, to pokarm niekompletny dla dorosłego osobnika. Cielęta po osiągnięciu dojrzałości, które nadal takie mleko otrzymują zapadają na anemię. Mleko jest tak złożone, że pokrywa zapotrzebowanie na niezbędne składniki pokarmowe, niemowląt lub młodych osobników np. cieląt. Ale nijak ma się do potrzeb dorosłych. Owszem może być pokarmem awaryjnym, lecz nie regularnym.

Czasem zdarza się, że kobieta nie ma mleka, albo ma go mało w piersiach. Ciekawe jednak, że zwierzęta takiego problemu nie mają. Wykarmiają młode bez trudu. Nie piją mleka innych gatunków zwierząt. Dlaczego więc ludzie mają problem z wykarmieniem dziecka mlekiem matki? To rezultat postępu cywilizacji, oraz idącym za tym stresem, nienaturalnym pożywieniem, złym trybem życia. Wyjściem byłaby zmiana nawyków, stylu życia, jednak matki wolały pójść na “skróty” i sięgają dla dzieci po mleko krowie. A dyby krowy nie dawały mleka? Co piłyby dzieci? Matki musiałyby wtedy zmienić przyzwyczajenia. W sytuacjach awaryjnych niemowlę musiałoby być karmione mlekiem innej kobiety. Dawniej była to znana praktyka, w niektórych częściach świata nadal jest podtrzymywana.

źródło: “Mleko cichy morderca” N.K. Sharma

Komentarze (10) »

 1. Elph:

  5 grudnia 2007 @ 16:04

  Nie rozumiem, dlaczego w tym artykule człowiek jest porównywany do cielaka.
  Człowiek to człowiek, cielak to cielak.
  Jakoś dziwne, że nie znam ani jednej osoby której coś się stało od picia mleka.

 2. emi:

  5 grudnia 2007 @ 23:49

  Zauważ, że człowiek nie jest porównywany do cielaka lecz potrzeby człowieka są zestawione z potrzebami cielaka. A zapotrzebowania są bezdyskusyjnie inne. I racja - człowiek to człowiek, a cielak to cielak… więc jakim trafem człowiek spożywa coś co jest przeznaczone dla krów, a nie dla ludzi? A jeśli chodzi o osoby, którym coś się stało po piciu mleka… zapewne znasz ale ich schorzeń nie kojarzysz z mlekiem, bo lekarze ci tego nie powiedzą. A np. o próchnicy mowa jest w artykułach na tej stronie.

 3. Memphis:

  1 maja 2008 @ 19:43

  Emi, zasadniczo miód też jest produkowany przez pszczoły dla pszczół, a nie dla człowieka. Picie zielonej herbaty czy pysznej pieczeni wołowej też jest niezgodne z naturą- w końcu które zwierzę tak robi? A jajko? Jajko jest przecież inkubatorem dla kurczaka, a nie pokarmem!

  Próchnica zębów- jak udowodniono- powodowana jest przez streptokoki z grupy viridans (głównie). Co ma mleko do tego?

 4. Robo:

  28 maja 2008 @ 11:03

  Mleko jest najzdrowszym pokarmem na świecie - mało który pokarm ma w sobie tyle minerałów, aminokwasów witamin co mleko. Piję 30 lat mleko i nic mi nie jest.

 5. cremefudge:

  20 stycznia 2009 @ 11:01

  Ostatnio na studiach miałam,że mleko mogą pić tylko dzieci itp. Więc wszystko co jest napisane w artykułach emi to prawda a nie brednie wyssane z palca. Takie są badania naukowców a nie kogoś negatywnie nastawionego do mleka. LUDZIE TO JEST PRAWDA. Pijecie mleko bo tak was wychowano, a ono jak jest się dorosłym nie jest potrzebne naszemu organizmowi i jest źle przyswajalne. Otwórzcie oczy !

 6. ewa:

  27 stycznia 2009 @ 13:44

  Elph teraz poznaj mnie, mam na imię Ewa i od 7 roku życia aż do 30 cierpiałam na ostre ataki trzustki. Leczyli mnie różni lekarze, nikt trzustki nie podejrzewał, wszystkie objawy tłumaczono stresem. Jeden lekarz to mi nawet leki psychotropowe przepisał. Nagle przestałam pić mleko i jeść jego przetwory. Wyobraź sobie już od siedmiu lat ani jednego ataku nie miałam.

 7. Heretyk:

  4 lutego 2009 @ 18:14

  Robo,ja nie spożywam i nie spożywałem nigdy mleka i też mi nic nie jest a mam 33 lata:)

 8. Barbara:

  20 września 2009 @ 20:23

  Mleko ma w sobie wiele hormonow i czynnikow wzrostu ktore maja wplyw na rozwoj komorek rakowych w organizmie ludzkim. W Azji (glownie Chiny i Tajlandia) mleka i jego pochodnych sie nie spozywa i tam zachorowalnosc na raka piersi i prostaty jest najmniejsza na calym swiecie -1 na 100 000, dla porownania w krajach europejskich zachorowalnosc wynosi 1 na 10 kobiet ( w Anglii nawet 1 na 9) czyli tam gdzie spozycie nabialu jest przeogromne. Nie zapominajmy ze mleko jest nafaszerowane hormonami, do hodowli krow wybiera sie te gatunki krow ktore daja jak najwiecej mleka i krowy czesciej bywaja w ciazy i sklad mleka od takich krow ma w sobie wiecej hormonow (np estrogen). Zachecam do przeczytania lektury prof Jane Plant’Your life in your hands’

 9. zabawki dla dzieci:

  11 maja 2010 @ 11:46

  Tez kiedyœ ogarnia³am podobne rzeczy. Niestety w chwili obecnej mam ju¿ du¿o mniej czasu. Szkoda :9

 10. zapraszamy po zabawki edukacyjne:

  11 maja 2010 @ 12:17

  Pozdrawiam i powodzenia z nowymi wpisami na bloga!.

RSS komentarzy · adres TrackBack

Odpowiedz/h2>

Musisz być zalogowany aby komentować.

Wygląd: Internet Marketing Blog przy pomocy AdSense4Dummies i downtown hotels.
Tłumaczenie znalezione na Polski WordPress @ azWeb [Polski support WordPress].